Problemy z utrzymaniem męskiej erekcji dotykają nie tylko mężczyzn w podeszłym wieku, ale coraz częściej problem ten dotyka trzydziestolatków. Dla wielu mężczyzn jest to bardzo wstydliwy temat i nie chcą o tym rozmawiać ze swoimi partnerkami. Erekcja męska zwana także wzwodem jest niezbędna do utrzymania prącia w sztywności, co umożliwia rozpoczęcie i utrzymanie stosunku seksualnego. Jest wiele przyczyn, które sprawiają, że wzwód nie utrzymuje się dostatecznie długo. Wiele czynników wpływających na tę przypadłość jest niezależna od mężczyzny i można je leczyć. A więc zanim zdecydujesz się na “niebieską” tabletkę, to sprawdź, co może powodować problemy z utrzymaniem erekcji. Problemy te mają różne podłoża i można z nimi walczyć w sposób naturalny. Stres, zmęczenie, używki, choroby – wszystko może mieć wpływ na problemy z podtrzymaniem prawidłowego wzwodu.

Stres i problemy w relacji partnerskiej

Po 30 roku życia najczęstszymi czynnikami, w utrzymaniu erekcji, jest stres, problemy w pracy, w związku lub w relacjach z innymi. Problemy emocjonalne silnie wpływają na problemy z utrzymaniem erekcji. W przypadku osiągnięcia wzwody potrzebne jest silne podekscytowanie, jeśli mężczyzna jest zestresowany, będzie miał olbrzymi problem z erekcją. Najczęściej wiąże się to z nasileniem lęku przed stosunkiem, a nawet depresją. Strach przed niezaspokojeniem swojej partnerki może spowodować gwałtowną blokadę. Nasilenie się nieprzyjemnych uczuć sprawia, że mężczyzna stanie się zmęczony i przestanie mieć ochotę na seks, a wzwód będzie mógł jedynie osiągnąć podczas snu lub przy masturbacji. W tym przypadku, gdzie problem tkwi na podłożu psychologicznym, bardzo ważna jest szybka interwencja i kontakt ze specjalistą. Nie trzeba od razu ratować się lekami, jednak ważne jest, aby sprawy nie bagatelizować i sprawdzić co tak naprawdę powoduje problem z utrzymaniem erekcji. Czasami wystarczy długi urlop, odpoczynek lub zadbanie o swoją aktywność psychofizyczną.

Choroby i uzależnienia

Innymi czynnikami są choroby lub uzależnienie od alkoholu, papierosów lub narkotyków. Jeśli mężczyzna jest w sile wieku i nastąpiły u niego problemy z erekcją, to warto także sprawdzić swój stan zdrowia. Brak erekcji lub jej niemożność utrzymania może być wynikiem takich chorób jak: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa. Niekiedy powodem może być także uszkodzenie mechaniczne, uszkodzenie na poziomie mechanicznym lub czynniki hormonalne. Sprawy na pewno nie należy bagatelizować i warto ją skonsultować z lekarzem. Poza chorobami i czynnikami mechanicznymi brak erekcji może być wywołany przez nadużywanie alkoholu, co sprawia, że do prącia nie dociera dostateczna ilość krwi. Palenie papierosów i uzależnienie od narkotyków, także wpływają bezpośrednio na zmiany ukrwienia, co bezpośrednio wywołuje niską sprawność fizyczną i intymną. Poprzez nasilenie się problemu i brak szybkiej reakcji można doprowadzić do lęku przed stosunkiem, co z kolei sprowadza się do kolejnych problemów, które będą trudne do usunięcia. Najlepiej reagować szybko i nie czekać. Kontakt z seksuologiem jest w tym przypadku niezbędny, aby wyeliminować niektóre czynniki i zająć się tymi, które mogą bezpośrednio wpływać na ten stan.

Nadużywanie używek powoduje niesprawność fizyczną i przekłada się bezpośrednio na możliwości seksualne. W nadmiernej ilości alkohol jak i papierosy sprawiają, że zmniejsza się ciśnienie we krwi. Przekłada się to na zbyt mała ilość krwi, która dociera do członka, a to uniemożliwia wzwód. Używki wpływają negatywnie także na ilość plemników, ich ruchliwość i kształt. Co przedkłada się na problemy z prokreacją, a w skrajnych przypadkach powoduje bezpłodność. Jeśli mężczyzna ma problemy z utrzymaniem erekcji powinien natychmiast zweryfikować czy nie nadużywa alkoholu, nikotyny lub narkotyków. W dzisiejszych czasach wiele osób ratuje się używkami, aby pomóc sobie przetrwać stres wywołany problemami z pracą, partnerem lub chorobą. Wszystko to powoduje nieprzerwane koło następstw: stres, uzależnienie, choroba. Dbanie o swój stan zdrowia to najważniejszy czynnik, który umożliwia utrzymanie wzwodu. Najłatwiej zacząć od prostych spraw, takich jak wyeliminowanie używek, sprawdzenie stanu zdrowia i wypoczynek. Regularny wypoczynek pomoże zapanować nad stresem i wpłynie korzystnie na prawidłowy proces erekcji u mężczyzny.

Erekcja u mężczyzn

Erekcja u zdrowego mężczyzny następuje zaraz po podnieceniu, które uwarunkowane jest przez zbliżenie płciowe lub masturbację. Następuje w tym czasie przypływ krwi tętniczej, a odpływ krwi żylnej. W tym etapie zwiększa się objętość członka. Końcową fazą jest ejakulacja, czyli wytrysk. W momencie, kiedy mężczyzna ma problem z utrzymaniem erekcji, nie dojdzie do ejakulacji – końcowej fazy. Kiedy wyeliminujemy czynniki stresowe i mechaniczne, warto skontaktować się z lekarzem i sprawdzić stan zdrowia. Szybka reakcja doprowadzi do szybkiej weryfikacji problemu. Warto na początek sprawdzić naturalne możliwości leczenia, a gdy one zawiodą skorzystać z dostępnych farmaceutyków. Warto jednak pamiętać o ciągłej konsultacji ze specjalistą.

Categories: Zdrowie 0 like

Comments are closed.