Prowadzi do miażdżycy i cukrzycy, którym nieodłącznie towarzyszy impotencja – problemy z erekcją to u otyłych mężczyzn codzienność. Oprócz stosowania leków, takich jak np. Kamagra, niezbędna jest zmiana stylu życia – przede wszystkim odpowiednia dieta oraz wprowadzenie do planu tygodnia aktywności fizycznej.

Zaburzenia seksualne dotykają coraz większej liczby mężczyzn. Obecnie nie jest to problem wyłącznie panów w średnim wieku – stres, siedzący tryb życia, nieprawidłowa dieta i inne czynniki przyczyniają się do wystąpienia zaburzeń erekcji u coraz młodszych mężczyzn. Jednocześnie Polacy coraz częściej zmagają się z otyłością. Nadmiar tkanki tłuszczowej to cichy zabójca męskiej potencji – praktycznie każdy otyły mężczyzna musi liczyć się ze spadkiem własnych możliwości w sypialni.

Impotencja u otyłych mężczyzn

Otyłość prowadzi do wielu groźnych chorób – to właśnie one stanowią bezpośrednie źródło problemów z erekcją. Niewłaściwa dieta i brak ruchu, które są główną przyczyną nadmiaru kilogramów, powodują miażdżycę i cukrzycę. Zwężenie naczyń krwionośnych występujące w miażdżycy upośledza zdolność prącia do prawidłowego napełnienia się krwią. A to właśnie napływ krwi do członkach powoduje erekcję.

Co więcej, otyłość prowadzi do zniszczenia nabłonka naczyń krwionośnych. A to właśnie nabłonek naczyń krwionośnych wydziela tlenek azotu – molekuł, dzięki któremu możliwe jest rozluźnienie otaczających mięśni. W procesie tym naczynia krwionośne penisa rozszerzają się i napełniają krwią – efektem jest długa i silna erekcja. Gdy działanie to zostaje zaburzone, ilość krwi napływającej do prącia nie wystarcza do osiągnięcia satysfakcjonującego wzwodu.

Leczenie farmakologiczne

Pierwsze objawy impotencji wymagają jak najszybszej konsultacji lekarskiej. Problemów tych nie wolno lekceważyć, mogą bowiem stanowić objaw innych poważnych chorób. Doraźnie lekarz przepisuje leki na potencję – w przypadku osób otyłych i diabetyków najczęściej przepisywane są leki zawierające sildenafil, np. Kamagra. Składnik aktywny Kamagry zwiększa produkcję tlenku azotu w nabłonku. Dzięki temu do prącia napływa dostateczna ilość krwi, by możliwe było osiągnięcie i utrzymanie erekcji.

Zmiana stylu życia

Stosowanie Kamagry czy innego leku na potencję pozwala mężczyźnie prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne pomimo otyłości. Jednak nie może być jedynym aspektem leczenia. Konieczne jest wprowadzenie do planu tygodnia aktywności fizycznej oraz zmiana diety. Celem tych życiowych rewolucji jest oczywiście zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Przeprowadzone przez australijskich naukowców badania wykazały, że już utrata 5-10% masy ciała pozwala odzyskać zdolność erekcyjną. Mężczyźni odczuwają też większy popęd seksualny i mają wyższą samoocenę.

Należy jednak pamiętać, iż o ile w przypadku lekkiej nadwagi zmiana diety i wprowadzenie aktywności fizycznej mogą być przeprowadzone na własną rękę, o tyle wyjście z otyłości wymaga wsparcia specjalisty. Dietetyk ustali jadłospis odpowiedni dla danej osoby oraz zaleci ćwiczenia, które pozwolą schudnąć zdrowo i we właściwym tempie.

Categories: Zdrowie 0 like

Comments are closed.