Zdrowe jądra to prawidłowa potencja oraz płodność mężczyzny. W dzisiejszym świecie, w którym siedząca praca i szybkie tempo życia są standardem, trzeba o nie szczególnie dbać. Obejmuje to nie tylko noszenie przewiewnej bielizny i nieuciskających spodni, ale też m.in. zdrową dietę i aktywność fizyczną.

Jądra to jedna z najważniejszych części układu płciowego mężczyzny. Zajmują się produkcją plemników oraz męskich hormonów płciowych, m.in. testosteronu. Zdrowie jąder w bardzo dużej mierze wpływa na kondycję seksualną mężczyzny. Dlatego należy o nie dbać – unikać tego, co im szkodzi i wprowadzić w swoim życiu zmiany, które wyjdą im na korzyść.

Jądra – źródło płodności i potencji

Stan jąder wpływa bezpośrednio na jakość plemników, a co za tym idzie na męską płodność. Ta delikatna część ciała bardzo nie lubi przegrzewania. To właśnie dlatego w grupie mężczyzn najbardziej narażonych na niepłodność są zawodowi kierowcy i informatycy. Pierwsi narażają jądra na ścisk i gorąco podczas wielogodzinnego siedzenia za kierownicą. Drudzy mają skłonność do pracy z laptopem na kolanach – rozgrzany sprzęt niekorzystnie wpływa na temperaturę krocza.

Oczywiście nie każdy może zmienić pracę i z siedzącego za biurkiem programisty stać się beztrosko spacerującym listonoszem. Dlaczego tak ważne jest pamiętanie o jądrach nawet w pracy. Noszenie przewiewnej bielizny i luźnych spodni, które nie ściskają zanadto krocza, to podstawa zdrowych jąder. Panowie, którzy mają siedzącą pracę, powinni robić sobie regularne przerwy – przespacerować się, wyjść na powietrze. Warto też dbać o wietrzenie pomieszczeń, w których przebywamy – upał i przegrzane wnętrza zdecydowanie nie sprzyjają zdrowiu jąder.

Dieta na zdrowe jądra

Mężczyzna, który chce cieszyć się prawidłową potencją, a w przyszłości spłodzić potomka, powinien odstawić na bok używki i śmieciowe jedzenie. Zamiast nich w jadłospisie zdrowego mężczyzny powinny pojawić się zdrowe produkty bogate w cynk, selen, kwas foliowy oraz witaminy C i E. Zapewniają one prawidłowy poziom testosteronu w organizmie oraz właściwą budowę i ruchliwość plemników.

Bardzo ważna jest też regularna aktywność fizyczna. Najlepiej zarezerwować na nią 30 minut każdego dnia. Nie chodzi jednak o obowiązkowe wyciskanie siódmych potów na siłowni. Mogą to być np. spacery, jazda na rowerze, a nawet gra w piłkę z dzieckiem na podwórku.

W walce z impotencją

Zaniedbane jądra mogą pozbawić mężczyznę szansy na spłodzenie potomka i udany seks. Panowie, którzy o siebie nie dbają, częściej cierpią z powodu zaburzeń erekcji. Oczywiście nieprawidłowości takie nie zawsze są spowodowane pracą jąder. Impotencja może być skutkiem niektórych chorób, takich jak cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. W takich wypadkach konieczne jest rozpoznanie źródła problemu i rozpoczęcie leczenia. W zaburzeniach erekcji stosuje się m.in. leki zawierające sildenafil. Jednym z nich jest Kamagra. Po zakończeniu terapii środki farmakologiczne można odstawić, nie powodują bowiem uzależnienia ani innych skutków ubocznych.

Categories: Zdrowie 0 like

Comments are closed.